תקנון אתר ותנאי שימוש

בחודשיים האחרונים יותר ויותר בעלי ובעלות עסקים פונים לבנות אתרי אינטרנט ולהציע את השירות אותו הם נותנים או את המוצרים אותם הם מוכרים לכל דורש. 
הפעילות בתחום המסחר המקוון שוברת שיאים מדי שנה ויותר ויותר אנשים עובדים לבצע רכישות באתרים השונים ולקבל מידע ושירות דרך השירותים השונים המוצעים בפלטפורמות השונות. 

גם עסק שפועל אונליין צריך לפעול בהתאם לחוק ולכן, חשוב שכל אתר, בין אם מדובר על אתר מכירתי או אתר שירותי, יגדיר את תנאי השימוש באתר שכן, התקנון מגדיר את היחסים המשפטיים בין בעלי האתר לבין הגולשים והמשתמשים בו. 

 

איו חולק כי מאז שהאינטרנט נכנס לחיינו העולם נגיש יותר וקטן יותר והכל זמין לרשותנו 24/7. יחד עם זאת, ובגלל שהתרגלנו לנגישות של הדברים ולכך שהכל פועל במהירות לפעמים אנו לא חושבים לפני שאנו מבצעים רכישה באתרים השונים ולפעמים גם בעלי האתרים אינם מודעים לחשיבות של תקנון אתר ומפעילים אתר מבלי שיש בו תקנון ועל כן אנו ניתקל פעמים רבות בסיפורים שונים בהם לא היה ניתן לבטל הזמנה, או שההזמנה כלל לא נתקבלה, או שלקוח אינו מרוצה מהמוצר ולא יודע מה עליו לעשות, או שהמוצר שהתקבל אינו המוצר שהוזמן ועוד סיפורים רבים ואחרים.


כפי שכבר אמרנו, תקנון אתר אינטרנט מהווה למעשה הסכם בין בעלי האתר לבין הגולש הבוחר לעשות שימוש באתר זה. מאחר והרכישה מתבצעת אונליין ולא בצורה פרונטלית הגולש לא מודע לתנאי ההזמנה, משלוח המוצר, מגבלות בעת הרכישה וכו' ותקנון אתר בא להסדיר נושאים אלה יחד עם נושאים משפטיים שונים המותאמים לסוג האתר ולשירות שניתן בו ולכן, חשוב לערוך תקנון מקצועי בעזרת עורך דין העוסק בתחום ובטח שלא להעתיק תקנון אתר ותנאי שימוש מאתרים מתחרים או משבלונות הקיימות באינטרנט וזאת משתי סיבות עיקריות:
1. העתקה של תקנון אתר, ולמעשה כל העתקה של טקסט מאחר וגם העתקה של חלק מהטקסט, מהווה הפרה של זכויות יוצרים אשר יכולה להוביל לתביעה ודרישה לפיצוי של עד 100,000 ש"ח ללא הוכחת נזק!! תסכימו איתי שעדיף לשלם על תקנון אתר מקורי אשר הותאם לצרכי העסק ולדרישות החוק ולא לחשוף את עצמנו לתביעות מיותרות אשר יגרמו למפח נפש ולהוצאות סכומים לא מבוטלים רק כי רצינו "לחסוך" קצת כאשר בנינו את האתר.

2. אם הסעיף הראשון לא הספיק, הרי ששבלונה או תקנון של מתחרה לא יכול, לעולם, להתאים באופן מלא לאתר שלכם ולשירות אותו אתם מספקים, בטח שלא מבחינה משפטית, וזה חוטא לכל המטרה של תקנון ותנאי שימוש. 


בניית תקנון אתר ותנאי שימוש לאתר יחסכו לכם הרבה כסף, זמן וכאבי ראש ומחלוקות עם המשתמשים באתר. 


אז אם יש לכם אתר אינטרנט ועדיין אין לכם תקנון אתר מקצועי מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר לתקנון אשר יותאם לאתר שלכם

עו"ד עינב זוסים 052-6802362

מתמחה בדיני עבודה, זכויות יוצרים ומשפט אזרחי

logo בניית אתרים