תקנון אתר אינטרנט

בשנים האחרונות האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו וקיימים ברשת מיליוני אתרי אינטרנט המשרתים אותנו כלקוחות מדי יום ביומו, חלק מאתרי אינטרנט אלה הם אתרים אשר נועדו לשתף אותנו במידע, חלק נועדו למטרות אישיות ופרטיות של בעלי האתר וחלק מאתרים אלה מנגישים לנו שירותי קנייה של שירותים ומוצרים שונים בארץ ובעולם.

 

מטרת מאמר זה היא להסביר את החשיבות שבתקנון אתר אינטרנט גם ללקוח המבצע רכישה של מוצר או שירות מסויים דרך האינטרנט אך בראש ובראשונה לבעל האתר אשר מאפשר את השירות הנ"ל.

 

איו חולק כי מאז שהאינטרנט נכנס לחיינו העולם נגיש יותר וקטן יותר והכל זמין לרשותנו 24/7. יחד עם זאת, ובגלל שהתרגלנו לנגישות של הדברים ולכך שהכל פועל במהירות לפעמים אנו לא חושבים לפני שאנו מבצעים רכישה באתרים השונים ולפעמים גם בעלי האתרים אינם מודעים לחשיבות של תקנון אתר ומפעילים אתר מבלי שיש בו תקנון ועל כן אנו ניתקל פעמים רבות בסיפורים שונים בהם לא היה ניתן לבטל הזמנה, או שההזמנה כלל לא נתקבלה, או שלקוח אינו מרוצה מהמוצר ולא יודע מה עליו לעשות, או שהמוצר שהתקבל אינו המוצר שהוזמן ועוד סיפורים רבים ואחרים.

 

תקנון אתר אינטרנט מהווה למעשה הסכם בין בעלי האתר לבין הגולש הבוחר לעשות שימוש באתר זה. מאחר והרכישה מתבצעת אונליין ולא בצורה פרונטלית הגולש לא מודע לתנאי ההזמנה, משלוח המוצר, מגבלות בעת הרכישה וכו' ותקנון אתר בא להסדיר נושאים אלה יחד עם נושאים משפטיים שונים המותאמים לסוג האתר ולשירות שניתן בו.

 

חשוב שהתקנון יוצג באתר בצורה ברורה וכן יהיה קישור לתקנון במסגרת ביצוע רכישה המאפשר לגולש לאשר כי קרא את התקנון טרם השלמת הרכישה על ידו.

 

אין חולק כי תקנון אתר מקצועי יכול לחסוך לבעל האתר הרבה כסף, זמן וכאבי ראש.

 

אז אם יש לכם אתר אינטרנט ועדיין אין לכם תקנון אתר מקצועי מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר לתקנון אשר יותאם לאתר שלכם

עו"ד עינב זוסים 052-6802362

מתמחה בדיני עבודה, זכויות יוצרים ומשפט אזרחי

לפגישת ייעוץ לחץ כאן

אשמח לתת מענה וייעוץ ללא התחייבות: 

 שליחת הודעה בוואטסאפ
logo בניית אתרים